Psioprzyjazny, naturalny sklep niedaleko Warszawy

Zauważyłam, że coraz więcej psiarzy chce również dbać o środowisko. Pamiętacie akcję #śmieciwłapy? Jest więcej ekologicznych firm z psimi kosmetykami, a często na relacjach znanych blogerów widzę, że starają się np. minimalizować zużycie plastiku.

Bo w końcu to właśnie my codziennie chodzimy na spacery i zdecydowana większość woli takie po lasach, łąkach czy polach niż w mieście. Niefajnie jest otaczać się naturą i jednocześnie patrzeć jak bardzo zniszczona i zaśmiecona ona jest, co? Ja z przykrością obserwuje, jak nasze trasy zamieniają się w śmietnik, a tereny pełne drzew w nowe drogi…

Niby nie da się samemu zmienić świata, ale jeśli zbierze się takich osób kilka, to szanse wzrastają. Wystarczy, że na zakupy weźmiesz ze sobą swoją własną torbę materiałową, postarasz się kupować produkty zapakowane w szkło lub plastik, a na spacerze zabierzesz ze sobą te 5 śmieci z akcji wspomnianej u góry. Może sprzedawczynie w mięsnym będą się na ciebie patrzeć jak na dziwaka, jeśli poprosisz, aby zapakować mięso w twoje własne pudełko (szczególne, jeśli kupujesz go 20 kg dla barfnych piesków), ale kto by się tam przejmował.

Ten cały wstęp nie ma być reklamą dla rzeczy, o której zaraz opowiem, a ta rzecz ułatwieniem dla osób, które chcą żyć właśnie w taki sposób.

W Józefowie, mieście koło Warszawy powstał fantastyczny sklep o nazwie Bazar na Polnej. Ciężko powiedzieć jaki dokładnie, czy ekologiczny, czy naturalny, czy ze zdrową żywnością. Są produkty ekologiczne, nie ma rzeczy przetworzonych. Zdecydowana większość jest zapakowana w słoiki, papier, tworzywo stworzone z roślin, które przypomina wyglądem (ale tylko wyglądem) plastik. Zdarzają się plastikowe opakowania, ale minimalnie.

Stała klientka i nowa koleżanka Bubci.

Znajdziecie tam:

– naturalne kosmetyki: mydła w kostce, szampony, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów

– nieprzetworzoną żywność: masła orzechowe, świeży chleb, warzywa i owoce, kiszonki, jogurty wegańskie, kombuchy, pigwoniady

– szklane butelki, bambusowe i metalowe słomki, które możecie zabierać wszędzie ze sobą zamiast plastikowych

– ciasta i lody wegańskie oraz kawę, które możecie zjeść i wypić na miejscu

– zioła na wagę, które możecie zapakować w szyte przeze mnie woreczki

Niedługo prawdopodobnie pojawią się tam też rzeczy dla piesków- naturalne kosmetyki i smaczki. Jeśli znacie fajne firmy odpowiadające wymaganiom sklepu, bardzo chętnie przyjmę je w komentarzu lub wiadomości prywatnej 🙂

Mimo, że to sklep mojej rodziny, to zapewniam- jestem bardzo obiektywna, a miejsce jest naprawdę świetne! Bardzo mile widziane są pieski i w sumie właśnie dlatego piszę ten post. Jeśli planujecie się wybrać i chcielibyście pogłaskać Bellę, poznać z nią swojego pieska (ona kocha wszystkie pieski) lub pogadać- napiszcie do mnie, my z chęcią przyjedziemy! Może nie ma jakoś bardzo dużo miejsca na dzikie harce, ale jest taki mały trawniczek przed sklepem, gdzie mogą się pobawić. I na miejscu jest też oczywiście miska z wodą dla psiaków.

Zachęcam do brania ze sobą na zakupy swoich własnych toreb, woreczków, pojemników czy kubków, jeśli chcecie zabrać coś na wynos. Możecie obserwować Bazar na Polnej na Facebooku (klik) lub na instagramie @bazarnapolnej.

Zapraszam wszystkich na Polną 9a w Józefowie- nie pożałujecie!

PS. Te wegańskie lody są najlepsze! Bella potwierdza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *